ogumienie do rowerów duro

Motocykliści czy kierowcy przeróżnego rodzaju samochodów całkowicie wiedzą, że żeby zdołać cieszyć się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go poprawnie przygotować. Dużo osób jednakże nie stosuje identycznej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, tak samo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w czasie najróżniejszych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opona zwijana mtb duro

Chociaż rower to nie samochód ani motor, w związku z tym lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeśli łańcuch jest popsuty, nazbyt luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go prawidłowo naciągnąć. Na dodatek należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – prócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W wypadku pęknięć lub ewentualnie przesadnego zużycia bieżnika – opony należy wymienić. Nie chcemy przecież, aby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy uczynić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką warto sprawić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na domiar tego warto sprawić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To bazowa lista czynności, jakie wypada zrealizować przed główną przejażdżką. Po zimie warto także rower gruntownie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie poprawniej chroniony podczas całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *