Nowa restauracja na mapie Krakowa

Smaczna włoska kuchnia
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród licznych alternatyw, jakie oferuje europejska sztuka kulinarna warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to różnorodność aromatów, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Tradycyjne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i ewentualnie z owocami morza. Podczas gdy włoskie dania to też takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Klasyczne potrawy włoskie

Makarony to podstawa kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dołączyć do makaronu. o biance Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz przeróżne przyprawy, powodują, że makarony nie są w stanie się przejeść.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra włoska pizza to niezbyt grube ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też lasagne, gnocchi, ravioli i liczne desery – np. tiramisu czy panna cotta. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy dojrzałych serów- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *